fbpx
Brook Preloader

Wielkie Litery dla bibliotek

WIELKIE LITERY – KSIĄŻKI DLA OSÓB SŁABOWIDZĄCYCH

Wielkie Litery to nowe wydania książek ze specjalną czcionką, składem i kontrastem, które chronią wzrok i ułatwiają czytanie osobom słabowidzącym (m.in. seniorom i uczniom z wadami wzroku). Wielkie Litery to obowiązkowa seria wydawnicza dla bibliotek i instytucji kultury zainteresowanych dotarciem do osób zmagających się lekturą. Wielkie Litery gwarantują komfort czytania osobom słabowidzącym i niwelują bariery w dostępie do książki. Zapoznaj się z ofertą i zamów Wielkie Litery do swojej biblioteki.

DOŁĄCZ DO BAZY bibliotek partnerskich projektu Wielkie Litery!

Wyślij zgłoszenie przez poniższy formularz i dołącz do bazy bibliotek partnerskich projektu Wielkie Litery. Po dołączeniu do naszej bazy Twoja biblioteka zostanie wpisana na listę instytucji, które posiadają w swoim księgozbiorze książki dostosowane do potrzeb osób słabowidzących.

Wielkie Litery są już dostępne w Magazynie Wirtualnym OSDW Azymut

BIBLIOTEKA PRZYJAZNA SENIOROM

Wielkie Litery są już dostępne w Twojej bibliotece? Pobierz grafikę "Biblioteka przyjazna seniorom", opublikuj ją w mediach społecznościowych i poinformuj czytelników o specjalnej serii książek z dużą czcionką. Pobierz grafikę (kliknij tutaj)

Kontakt dla bibliotek:

Wypełnij poniższy formularz i dołącz do bazy bibliotek projektu Wielkie Litery

biblioteka_dla_seniora