Wydaj z nami Wielkie Litery!

Czytelnicy potrzebują Wielkich Liter

  • jak wynika z badań BCMM* ponad połowa Polaków w wieku 18 lat i więcej, ma wadę wzroku
  • Polacy to starzejący się naród – coraz więcej osób zmaga się z różnego rodzaju wadami i dysfunkcjami wzroku, które utrudniają czytanie lub mogą sprawiać dyskomfort podczas lektury książki
  • 32% osób** z dysfunkcjami wzroku potrzebuje narzędzi optycznych (okulary, soczewki) do lektury książki

*źródło: Krajowa Rzemieślnicza Izba Optyczna / **źródło:  raport Fundacji Instytutu Rozwoju Regionalnego

Wielkie Litery – specjalny skład, czcionka i kontrast dla osób słabowidzących

Wielkie Litery to nowa usługa, dzięki której w łatwy sposób wydasz książki ze specjalną czcionką i składem ułatwiającymi lekturę osobom słabowidzącym (m.in. seniorzy). Celem naszej inicjatywy wydawniczej jest niwelowanie barier w dostępie do książki wśród osób słabowidzących oraz dostosowanie oferty wydawniczej instytucji (w tym bibliotek) do potrzeb seniorów i osób z wadami wzroku.

Wielkie Litery dla wydawcy

Wielkie Litery to jedyna na polskim rynku książki seria, która zrzesza różnych wydawców chcących opublikować książki dostosowane do potrzeb osób słabowidzących. Skontaktuj się z nami i dowiedz się, jak możesz wydać książki w serii Wielkie Litery.

PROFESJONALNA DYSTRYBUCJA KSIĄŻEK
W pierwszej kolejności książki Wielkich Liter trafią do dystrybucji w bibliotekach i instytucjach, które wyrażają zapotrzebowanie na książki tego typu. Książki z serii Wielkie Litery mogą być dystrybuowane także w księgarniach oraz innych instytucjach zainteresowanych dotarciem do osób gorzej widzących i szukających komfortu czytania.
WSPARCIE DLA WYDAWCY
Projekt Wielkie Litery jest realizowany kompleksowo – od druku po dystrybucję. OSDW Azymut będzie wyłącznym dystrybutorem publikacji Wielkie Litery, dlatego zapewniamy wydawcy wszelkie wsparcie w wydaniu książek dla osób słabowidzących. Jesteśmy do Państwa dyspozycji na każdym etapie współpracy.
PROMOCJA KSIĄŻEK
Wielkie Litery to szansa na ponowną promocję Twoich książek. Promocja Wielkich Liter to kampanie w mediach społecznościowych, promocja w mediach tradycyjnych, prezentacja w Magazynie Wirtualnym OSDW Azymut, mailingi do bibliotek i pozostałych klientów dystrybutora.
Skip to content