SZKOLENIA

DLA BIBLIOTEK
Dystrybutor książek OSDW Azymut, Instytut Tyflologiczny Polskiego Związku Niewidomych i firma Good Books zapraszają na cykl bezpłatnych szkoleń dla bibliotek wokół serii Wielkie Litery. Tematyka szkoleń dotyczy uczestnictwa seniorów, osób słabowidzących oraz osób niewidomych w życiu kulturalnym i literackim biblioteki. Organizacja szkoleń została dofinansowana ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszu Promocji Kultury.

WIELKIE LITERY

W TWOJEJ BIBLIOTECE
Wielkie Litery to nowe wydania książek z większą czcionką, które chronią wzrok i ułatwiają czytanie osobom słabowidzącym. Dzięki nowemu formatowi lektura Wielkich Liter jest wygodniejsza, przejrzysty format nie nadwyręża wzroku czytelnika. Seria jest polecana osobom słabowidzącym i seniorom. Uzupełnij księgozbiór! Zamów książki z dużą czcionką do swojej biblioteki. Skontaktuj się z nami lub złóż zamówienie przez Magazyn Wirtualny OSDW Azymut.

SŁABOWIDZĄCY I NIEWIDOMI W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

PROGRAM SZKOLENIOWY (2021)
Zachęcamy do obejrzenia retransmisji ze szkoleń przeprowadzonych przez Instytut Tyflologiczny Polskiego Związku Niewidomych oraz firmę Good Books – partnerów merytorycznych programu szkoleniowego dla bibliotek zorganizowanego przez dystrybutora książek OSDW Azymut w 2021 roku. Projekt "Wielkie Litery. Niewidomi i słabowidzący czytelnicy w bibliotece publicznej – program szkoleniowy" został dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszu Promocji Kultury. Wszystkie szkolenia zostały przetłumaczone na polski język migowy.
SZKOLENIE I
15 września 2021
Prowadzący: Sylwia Mańkowska Elżbieta Oleksiak, Dorota Osiecka.
Szkolenie tłumaczone na polski język migowy.
SZKOLENIE III
5 października 2021
Prowadzący: Magdalena Klimczak
Szkolenie tłumaczone na polski język migowy.
SZKOLENIE II
28 września 2021
Prowadzący: Sylwia Mańkowska, Dorota Osiecka, Grzegorz Złotowicz.
Szkolenie tłumaczone na polski język migowy.
DODATKOWY MATERIAŁ SZKOLENIOWY
Biblioteka Pracy i Zabezpieczenia Społecznego – Dział dla Niewidomych.
Prezentacja biblioteki przygotowana na potrzeby szkoleń.
Film z napisami
szkolenia_belka
Skip to content