Czytelnicy z Małopolski wybrali swoje ulubione biblioteki. Ogłaszamy wyniki konkursu Wielkich Liter i KrakowPomaga.pl

Gminna Biblioteka Publiczna w Bolesławiu, Biblioteka Ośrodka Kultury im. Cypriana Kamila Norwida w Nowej Hucie oraz Biblioteka Publiczna w Tuchowie otrzymały wyróżnienia w konkursie portalu Krakowpomaga.pl i Wielkich Liter. Nagrodami są książki z serii Wielkie Litery. Konkurs zorganizował dystrybutor książek i inicjator serii Wielkie Litery, OSDW Azymut. 

Ulubione biblioteki Małopolski wybierali ich czytelnicy. Oddawali głosy w mediach społecznościowych na jedną, swoim zdaniem najlepszą, z 27 bibliotek, które zgłosiły chęć udziału w konkursie. Swoim głosem biblioteki wsparło prawie 500 czytelników, ale nie o ilość chodziło. Liczyła się kreatywność – nagrodzono memy, wiersze i autorskie grafiki. Będą one prezentowane na profilu Wielkich Liter na Facebooku.

Zwycięzcy konkursu Wielkich Liter i Krakówpomaga.pl na ulubioną małopolską bibliotekę to:

  • Gminna Biblioteka Publiczna w Bolesławiu,
  • Biblioteka Ośrodka Kultury im. Cypriana Kamila Norwida w Nowej Hucie,
  • Biblioteka Publiczna w Tuchowie.

Każdy głos oddany na bibliotekę, jest wyrazem sympatii i wdzięczności za pracę bibliotekarek i bibliotekarzy.

W konkursie nagrodzeni zostali także czytelnicy. Vouchery do kina i teatru, książki od OSDW Azymut oraz czytelnicze gadżety trafiły do 4 osób.

Marta Hernik z Fundacji Poland Business Run, który prowadzi portal Krakowpomaga.pl i Paulina Bandura z OSDW Azymut odwiedziły Bibliotekę Ośrodka Kultury im. Cypriana Kamila Norwida w Nowej Hucie, by przekazać nagrody w konkursie Wielkich Liter. Bardzo miło było porozmawiać z bibliotekarkami z Biblioteki Głównej OKN o ich zaangażowaniu i przekazać nowe książki z większą czcionką dla czytelników biblioteki. Serdecznie gratulujemy!

Platforma Kraków Pomaga skierowana jest do mieszkańców Krakowa w każdym wieku. Bieżące aktualizacje informacji o COVID-19 w stolicy Małopolski, spotkania online, wywiady  i raporty specjalistów pozwolą rozwiać wszystkie wątpliwości dotyczące epidemii koronawirusa. Ciekawe artykuły, konkursy i poradniki przygotowane zostały zarówno dla najmłodszych krakowian, jak i młodzieży i osób dorosłych. Również seniorzy oraz osoby z niepełnosprawnością znajdą tu coś dla siebie.

Wielkie Litery to nowe wydania książek z większą czcionką, które chronią wzrok i ułatwiają czytanie osobom słabowidzącym. Dzięki nowemu formatowi lektura jest wygodniejsza, a przejrzysty format nie nadwyręża wzroku czytelnika. Seria jest polecana osobom słabowidzącym i seniorom. Inicjatywie towarzyszy kampania promująca czytelnictwo wśród seniorów (#DobrzeSięCzyta), a od 2019 roku także cykl szkoleniowy dla bibliotek poświęcony aktywizacji osób słabowidzących i niewidomych. Do tej pory w szkoleniach wzięło udział ponad 500 bibliotekarzy z całej Polski. Książki z dużą czcionką wydawane w serii Wielkie Litery można zamówić na www.ksiegarnia.pwn.pl/wielkielitery.

Organizatorzy: KrakowPomaga.pl, OSDW Azymut, Wielkie Litery

Partnerzy akcji: Kraków dla wszystkich, Radio Kraków, Alfabet Wojtusika, Literacka Kavka, Kulturatka, TwojaKsiegarnia.pl, biblionetka.pl, booklips.pl  

Skip to content