Książki ks. Jana Kaczkowskiego ukazały się w wydaniu z dużą czcionką

Co nowego wśród książek z dużą czcionką? Mamy aż 9 propozycji nowych lektur od Wydawnictwa Mando i Wydawnictwa WAM! Wszystkie – w wersji dla osób słabowidzących; ich czytanie nie męczy wzroku i daje komfort czytania.

Ks. Jan Kaczkowski przez jedenaście lat kapłaństwa wiele razy dał świadectwo wiary i miłości do ludzi. Jako katecheta, wychowawca młodzieży, inicjator hospicjum domowego i hospicjum stacjonarnego w Pucku, organizator warsztatów dla studentów medycyny. Gdy w 2021 r. zdiagnozowano u niego chorobę nowotworową, jego walka z rakiem stała się dla innych chorych przykładem radzenia sobie w tej trudnej sytuacji. Radził, by nie przejmować się zanadto, nie bać się zaczynać od nowa, więcej kochać, a mniej się wściekać, bo życie jest krótkie. W serii Wielkie Litery ukazują się trzy jego książki: „Dasz radę”, „Grunt pod nogami” i „Życie na pełnej petardzie”.

Mirosława Kareta pisze na swojej stronie, że „studiowała historię i dziennikarstwo, pracowała jako reporter w gazecie codziennej oraz redaktor niemieckojęzyczny, nagrywała i tłumaczyła książki. Teraz zajęła się ich pisaniem i uznała, że to jest jej droga” oraz że jej hobby jest wtrącanie się w życie innych ludzi. To pewnie temu zainteresowaniu zawdzięczamy książki, które opisują historie bliskie życiu zwyczajnego człowieka. W wydaniu z dużą czcionką pojawią się na początku roku dwie książki Mirosławy Karety: „Pokochałam wroga” i „Najkrótsza noc”.

Wiktoria Gische jest z wykształecenia historyczką i to właśnie z wiedzy historycznej czerpie inspirację do swoich książek. Tak jest też w cyklu „Kamienica pod Irysami” – akcja pierwszego tomu „Niespokojne lata” rozgrywa się w Krakowie początku XX wieku. Kolejne tomy przenoszą nas do dwudziestolecia międzywojennego i okresu po I Wojnie Światowej. By nie zdradzać fabuły, nie napiszemy za wiele, ale zachęcamy do sięgnięcia po kontynuację cyklu. „Życiowe decyzje” i „Czas zmian” już dostępne w serii Wielkie Litery.

Jak czytamy na stronie wydawcy, Magda Knedler to „autorka trzynastu powieści różnorodnych gatunkowo i tematycznie. Dwukrotnie nominowana do nagrody WARTO, laureatka nagrody EMOCJE przyznawanej przez Radio Wrocław Kultura za „powieści, które dowodzą, że gatunkowa wszechstronność i pisarska pracowitość idą w parze z wysoką jakością literacką”. Zawsze w okularach i z wielką torbą na ramieniu. Najszczęśliwsza w muzeach, archiwach i bibliotekach (naprawdę!). Uwielbia czarną kawę, stare zdjęcia i polską fonetykę.” W wydaniu z dużą czcionką ukazuje się jej poruszająca książka „Moje przyjaciółki z Ravensbruck”.

Jacek Koprowicz jest reżyserem filmowym i teatralnym, a także scenarzystą i wykładowcą w Łódzkiej Szkole Filmowej. Najbardziej znany film, który stworzył to „Medium” z 1985 r. Szczególnie interesuje się parapsychologią i tę tematykę mocno eksploruje w swojej twórczości przez co od lat postrzegany jest jako jeden z bardziej tajemniczych polskich twórców. W serii Wielkie Litery jest dostępna jego „Otchłań”.

Wielkie Litery. Nowości wydawnictwa Mando (luty 2022):

  • Ks. Jan Kaczkowski, „Dasz radę”
  • Ks. Jan Kaczkowski, „Grunt pod nogami”
  • Ks. Jan Kaczkowski, „Życie na pełnej petardzie”
  • Mirosława Kareta, „Pokochałam wroga”
  • Mirosława Kareta, „Najkrótsza noc”
  • Wiktoria Gische, „Życiowe decyzje”
  • Wiktoria Gische, „Czas zmian”
  • Magda Knedler, „Moje przyjaciółki z Ravensbruck”
  • Jacek Koprowicz, „Otchłań”

Książki z dużą czcionką możesz zamówić na www.ksiegarnia.pwn.pl/wielkielitery.

Skip to content