Książki wydawnictwa WasPos w serii Wielkie Litery

Seria książek z duża czcionką powiększa się o kolejne tytuły. Latem tego roku w formacie Wielkich Liter ukażą się dwie premierowe powieści od wydawnictwa WasPos.

Wśród nowości wydawniczych zaplanowanych na lipiec 2020 znajdą się dwie bestsellerowe powieści obyczajowe WasPosu: Glow and shadow Walka o marzenia Any Rose oraz Breaking rules. Gra rozpoczęta Samanty Louis.

Książka Any Rose to fascynująca, wielowątkowa historia pary: dziewczyny o szlachetnym sercu i chłopaka, którego powoli dogania mroczna przeszłość. Ta lekka, choć niepozbawiona wątków kryminalnych powieść będzie idealnym uzupełnieniem wakacyjnych wieczorów. Druga z nowości – książka Breaking rules – w ciągu kilku dni od premiery trafiła na listę bestsellerów. W nowej powieści obyczajowej Samanty Louis na czytelników czeka wciągająca, pełna pikanterii historia Andrei Wilson – pisarki, która pewnego dnia staje się bohaterką pisanej przez siebie książki.

Wielkie Litery to obecnie jedyna na polskim rynku inicjatywa, która zrzesza wydawców publikujących książki dostosowane do potrzeb osób słabowidzących. Do tej pory do inicjatywy dystrybutora książek OSDW Azymut przyłączyło się już 9 wydawców, wśród nich m.in. Filia, Agora, Wydawnictwo Kobiece, Fabuła Fraza i Edipresse i WasPos. Latem tego roku do serii dołączy także kilkadziesiąt bestsellerowych tytułów od wydawnictw Amber, SQN i Czwarta Strona. W sumie seria książek z dużą czcionką liczy już ponad 100 pozycji wydawniczych.

Wszystkie tytuły ukazujące się w serii Wielkie Litery mają większą czcionkę, przejrzysty skład i kontrast odpowiadający zarówno na potrzeby osób słabowidzących (z wadami wzroku), jak i wielu czytelników, dla których codzienna lektura, na przykład przy słabym świetle, może być dużym wyzwaniem sprawiającym dyskomfort.

Więcej informacji o nowej serii książek można znaleźć na facebook.com/wielkielitery.azymut i instagram.com/wielkie.litery. Książki z dużą czcionką są dostępne w Księgarni Internetowej PWN.

Skip to content