Książki z dużą czcionką. Świetny pomysł na prezent dla babci i dziadka

Szukasz pomysłu na udany prezent dla babci i dziadka? Spraw radość czytania swoim bliskim i podaruj im Wielkie Litery – specjalną serię książek z dużą czcionką dostosowaną do potrzeb seniorów i osób słabowidzących.

Większa czcionka, przejrzysty skład. Radość czytania dla pokoleń

Wielkie Litery to nowe wydania książek ze specjalną czcionką, składem i kontrastem, które chronią wzrok i ułatwiają czytanie osobom słabowidzącym. Dzięki dużej, wyraźnej czcionce lektura Wielkich Liter jest wygodniejsza, a przejrzysty format nie nadwyręża wzroku czytelnika. Seria jest polecana osobom słabowidzącym, w tym przede wszystkim seniorom.

Wielkie Litery to jak do tej pory jedyna na polskim rynku inicjatywa, która zrzesza wielu wydawców publikujących książki z dużą czcionką – niestety wciąż znaczna część książek ukazujących się w Polsce nie jest dostosowana do potrzeb krótkowidzów i seniorów. Dlatego też wybierając prezent dla babci czy dziadka, warto zwrócić uwagę na format, wielkość czcionki oraz skład książki.


Jakie książki są dostępne w formacie z dużą czcionką?

Do tej pory do inicjatywy Wielkie Litery przyłączyło się już 9 wydawców, wśród nich m.in. Filia, Agora, Wydawnictwo Kobiece, Fabuła Fraza, Edipresse i WasPos. W lipcu 2020 roku do serii dołączy kilkadziesiąt bestsellerowych tytułów od wydawnictw Amber, SQN i Czwarta Strona.

W specjalnym formacie książek z dużą czcionką są już dostępne m.in. kryminały Remigiusza Mroza, Macieja Siembiedy, Alka Rogozińskiego, powieści Agnieszki Krawczyk i Romy J. Fiszer, a także książki powiązane z głośnymi ekranizacjami – takie jak Kamerdyner czy Był sobie pies Williama Bruce’a Camerona. Do serii dołączyło także kilkanaście tytułów zagranicznych autorów, w tym aż trzy powieści Nory Roberts, Szczypta miłości Amandy Prowse czy Jedwabna opowieść Kelli Estes.

Lista książek ukazujących się w serii Wielkie Litery wydłuża się z miesiąca na miesiąc – jeszcze tego lata do serii dołączą książki Jakuba Małeckiego, Anety Jadowskiej, Magdaleny Majcher, Nataszy Sochy, a także kolejne kryminały Remigiusza Mroza.


Gdzie mogę zamówić książki z dużą czcionką?

Wszystkie książki ukazujące się w specjalnym formacie z dużą czcionką możesz zamówić przez internet – w Księgarni Internetowej PWN (kliknij tutaj).

Nie przegap naszych zapowiedzi! Bądź na bieżąco poinformowany o nowościach wydawniczych ukazujących się w specjalnym formacie z dużą czcionką – obserwuj Wielkie Litery na Facebooku (kliknij tutaj) i Instagramie (kliknij tutaj).

Skip to content