Niewidomi i słabowidzący w bibliotece. Udostępniamy materiały z pierwszego szkolenia

Za nami pierwsze szkolenie dla bibliotek publicznych towarzyszące serii wydawniczej Wielkie Litery. Dziękujemy za tak liczną obecność i wszystkie zadane pytania! Zachęcamy do obejrzenia retransmisji ze szkolenia oraz pobrania materiałów przygotowanych przez Instytut Tyflologiczny Polskiego Związku Niewidomych – partnera merytorycznego projektu.

Szkolenie Niewidomi i słabowidzący w bibliotece publicznej – część pierwsza (16 listopada, godz. 11:00). Zespół merytoryczny: Dorota Osiecka i Sylwia Mańkowska z Instytutu Tyflologicznego Polskiego Związku Niewidomych. Zagadnienia poruszane podczas szkolenia:

  • słabowidzenie i wady wzroku – podstawy teoretyczne,
  • najczęstsze trudności uniemożliwiające czytanie książek osobom słabowidzącym,
  • książka papierowa – dostosowanie formatu do potrzeb osób słabowidzących,
  • strona internetowa biblioteki – audyt dostępności dla osób słabowidzących i niewidomych
  • nowe technologie – najlepsze rozwiązanie dla słabowidzących czytelników,
  • pomoce optyczne i nieoptyczne w bibliotece publicznej,
  • dostępność pomieszczeń i otoczenia dla osób niewidomych i słabowidzących w bibliotece publicznej.

Na drugą część szkolenia zapraszamy już 30 listopada o godz. 11:00. Informacje o wydarzeniu zostaną udostępnione wkrótce na stronie wielkielitery.pl oraz w grupie szkoleniowej dla bibliotekarzy na Facebooku (kliknij tutaj, aby dołączyć do grupy). Podczas drugiego szkolenia (30 listopada) poinformujemy także o możliwości uzyskania elektronicznego certyfikatu za udział w programie szkoleniowym.

Projekt organizowany przez dystrybutora książek OSDW Azymut. Organizacja szkoleń została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

Partnerzy programu szkoleniowego dla bibliotek: Good Books, Instytut Tyflologiczny Polskiego Związku Niewidomych.

Skip to content