Ogłaszamy wyniki II edycji konkursu “Wielkie Litery dla bibliotek”

Biblioteka Publiczna w Piasecznie, Filia nr 19 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy oraz Filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Józefa A. i Andrzeja S. Załuskich w Radomiu – to trzy instytucje nagrodzone w II edycji akcji konkursowej popularyzującej serię Wielkie Litery. Do zwycięskich placówek już wkrótce trafią pakiety 20 książek z dużą czcionką. Gratulujemy!

Wybór spośród blisko 70 nadesłanych zgłoszeń był niezwykle trudny. Ze względu na tak dużą liczbę nadesłanych prac postanowiliśmy wyróżnić dodatkowo 13 bibliotek, do których wyślemy dyplomy z gratulacjami i podziękowaniami za udział w konkursie. Zgodnie z regulaminem konkursu trzy zwycięskie biblioteki (I, II i III miejsce) otrzymają pakiety kilkudziesięciu książek wydanych w serii Wielkie Litery – w specjalnym formacie dostosowanym do potrzeb słabowidzących czytelników.

Organizatorem konkursu jest OSDW Azymut – dystrybutor książek, inicjator serii wydawniczej Wielkie Litery, organizator Wirtualnych Targów Książki dla bibliotek.

I miejsce: Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Kliknij tutaj, aby obejrzeć pracę konkursową

II miejsce: Filia nr 19 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy

Kliknij tutaj, aby obejrzeć pracę konkursową

III miejsce: Filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Józefa A. i Andrzeja S. Załuskich w Radomiu

Kliknij tutaj, aby obejrzeć pracę konkursową

Wyróżnienia:

Wielkie Litery to jedyna na polskim rynku inicjatywa skupiająca wydawców publikujących książki z dużą czcionką. Pozycje z serii zostały przystosowane do potrzeb osób słabowidzących i seniorów. Do tej pory do projektu dystrybutora książek OSDW Azymut (Grupa PWN) przyłączyło się kilkunastu wydawców. Inicjatywie towarzyszy kampania promująca czytelnictwo wśród seniorów (#DobrzeSięCzyta), a od 2019 roku także cykl szkoleniowy dla bibliotek poświęcony aktywizacji osób słabowidzących i niewidomych. Do tej pory w szkoleniach wzięło udział ponad 500 bibliotekarzy z całej Polski.

Kontakt dla bibliotek: bibliotekarz@azymut.pl

Skip to content