Wielkie Litery trafiły do ponad 500 bibliotek w całej Polsce

Już ponad 500 bibliotek w całej Polsce ma w swoim księgozbiorze specjalne wydania książek z dużą czcionką. Poznaj Wielkie Litery i dołącz do grona instytucji przyjaznych seniorom!

Czym są Wielkie Litery?

Wielkie Litery to nowe wydania książek ze specjalną czcionką, składem i kontrastem, które chronią wzrok i ułatwiają czytanie osobom słabowidzącym. Dzięki dużej czcionce lektura Wielkich Liter jest wygodniejsza, a przejrzysty format nie nadwyręża wzroku czytelnika. Seria jest polecana osobom słabowidzącym, w tym przede wszystkim seniorom, a także uczniom z wadami wzroku.

Celem naszej inicjatywy wydawniczej jest niwelowanie barier w dostępie do książki wśród osób słabowidzących oraz dostosowanie oferty wydawniczej instytucji (w tym bibliotek) do potrzeb seniorów.

Wielkie Litery to nie tylko seria książek! W drugiej połowie 2020 roku odbędzie się specjalny cykl szkoleniowy dla przedstawicieli bibliotek, które chcą rozwinąć specjalną ofertę kulturalną, literacką i edukacyjną dla osób słabowidzących.

Wielkie Litery w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowskie Trybunalskim

Książki z dużą czcionką. Jakie tytuły ukazały się w serii Wielkie Litery?

Do tej pory do inicjatywy Wielkie Litery przyłączyło się już 10 wydawców, wśród nich m.in. Filia, Agora, Wydawnictwo Kobiece, Fabuła Fraza, Edipresse i WasPos. Latem 2020 roku do serii dołączy kilkadziesiąt bestsellerowych tytułów od wydawnictw Amber, SQN, PASCAL i Czwarta Strona. Informacje o nowościach i zapowiedziach wydawniczych ukazujących się w serii Wielkie Litery znajdziesz w podstronie Aktualności (kliknij tutaj).

Gdzie i jak zamówić książki z dużą czcionką?

Inicjatorem serii wydawniczej Wielkie Litery jest dystrybutor książek OSDW Azymut. Wszystkie książki ukazujące się w specjalnym formacie z dużą czcionką możesz zamówić przez internet – w Magazynie Wirtualnym Azymutu (kliknij tutaj). Jeśli masz pytania związane z tego typu zamówieniem, skontaktuj się mailowo z dystrybutorem: bibliotekarz@azymut.pl.

Dołącz do bazy bibliotek przyjaznych seniorom!

Wyślij zgłoszenie przez formularz (kliknij tutaj) i dołącz do bazy bibliotek partnerskich projektu Wielkie Litery. Po dołączeniu do naszej bazy Twoja biblioteka zostanie wpisana na listę instytucji, które posiadają w swoim księgozbiorze książki dostosowane do potrzeb osób słabowidzących. Wielkie Litery możesz obserwować także na Facebooku (kliknij tutaj) i Instagramie (kliknij tutaj).

Wielkie Litery są już dostępne w Twojej bibliotece? Pobierz grafikę “Biblioteka przyjazna seniorom”, opublikuj ją w mediach społecznościowych i poinformuj czytelników o specjalnej serii książek z dużą czcionką. Pobierz grafikę – kliknij tutaj

Skip to content