Wielkie Litery w bibliotece. Zapraszamy na drugą część szkolenia!

Zapraszamy na cykl bezpłatnych szkoleń wirtualnych towarzyszących serii wydawniczej Wielkie Litery! Dołącz do specjalnej grupy dla bibliotek, aby wziąć udział w szkoleniach i skorzystać z naszych materiałów instruktażowych (kliknij tutaj).

Druga część szkolenia z cyklu Osoby niewidome i słabowidzące w bibliotece publicznej odbędzie się już 30 listopada o godz. 11:00 (transmisja na żywo na Facebooku). Wirtualne spotkanie szkoleniowe poprowadzą Dorota Osiecka i Sylwia Mańkowska z Instytutu Tyflologicznego Polskiego Związku Niewidomych.

Tematyka szkoleń oraz materiałów merytorycznych przygotowanych przez naszych ekspertów będzie dotyczyć uczestnictwa seniorów, osób słabowidzących oraz osób niewidomych w życiu kulturalnym i literackim biblioteki publicznej.

Link do grupy szkoleniowej i miejsca transmisji ze szkolenia:
facebook.com/groups/wielkielitery

WAŻNE Podczas drugiego szkolenia (30 listopada) poinformujemy o możliwości uzyskania elektronicznego certyfikatu za udział w programie szkoleniowym.

Tematyka cyklu szkoleniowego dla bibliotek:

  • Seniorzy i czytelnicy z wadami wzroku w bibliotece publicznej. Jak dostosować księgozbiór oraz ofertę kulturalną biblioteki do potrzeb słabowidzących czytelników?
  • Jakie narzędzia pozwolą na udostępnienie oferty bibliotecznej osobom słabowidzącym i niewidomym?
  • Gdzie szukać porad i merytorycznej wiedzy na temat uczestnictwa niewidomych czytelników w życiu biblioteki?
  • W jaki sposób przygotować infrastrukturę oraz strony internetowe biblioteki, aby dostosować je do potrzeb osób słabowidzących i niewidomych?

Projekt organizowany przez dystrybutora książek OSDW Azymut. Organizacja szkoleń została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

Partnerzy wydarzenia: Good Books, Instytut Tyflologiczny Polskiego Związku Niewidomych.

Skip to content