75 tytułów, nowi wydawcy, 600 bibliotek. Wielkie Litery w 2020 roku

7 nowych wydawców, 75 tytułów wydanych w specjalnym formacie z dużą czcionką i ponad 600 bibliotek w gronie instytucji przyjaznych osobom słabowidzących. To był dobry rok dla serii Wielkie Litery!

  • W 2020 roku do serii Wielkie Litery dołączyło 7 nowych wydawców: Amber, Bis, Czwarta Strona, Wydawnictwo Kobiece, SQN, Lira i HarperCollins.
  • W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy wydaliśmy aż 75 książek z dużą czcionką. Specjalny format Wielkich Liter ułatwia czytanie osobom słabowidzącym.
  • W 2020 roku ponad 600 bibliotek dołączyło do grona instytucji przyjaznych osobom słabowidzącym. Szukajcie książek z dużą czcionką w bibliotekach!
  • Wspólnie z Instytutem Tyflologicznym Polskiego Związku Niewidomych zorganizowaliśmy specjalny cykl szkoleniowy dla bibliotek i instytucji. W szkoleniach wzięło udział ponad 450 bibliotekarzy z całej Polski. Internetowy program szkoleniowy został zorganizowany przez dystrybutora książek OSDW Azymut (inicjatora serii Wielkie Litery). Organizacja szkoleń została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

Wielkie Litery to nowe wydania książek z większą czcionką. Dzięki dużej, wyraźnej czcionce lektura Wielkich Liter jest wygodniejsza, a przejrzysty format nie nadwyręża wzroku czytelnika. Seria jest polecana osobom słabowidzącym, w tym przede wszystkim seniorom.

Wielkie Litery to jak do tej pory jedyna na polskim rynku inicjatywa, która zrzesza wielu wydawców publikujących książki z dużą czcionką. Inicjatorem serii jest dystrybutor książek OSDW Azymut.

Wszystkie książki ukazujące się w specjalnym formacie z dużą czcionką możesz zamówić przez Internet – m.in. w Księgarni Internetowej PWN (kliknij tutaj, aby przejść do sklepu).

Skip to content