Wydawnictwo Mando dołącza do serii Wielkie Litery

Wielkie Litery Mando

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy cenią sobie lekturę przyjazną dla oczu: seria Wielkie Litery powiększa się o kolejne tytuły. Do inicjatywy dystrybutora książek OSDW Azymut dołączyło właśnie Wydawnictwo Mando.

Wielkie Litery to jedyna na polskim rynku inicjatywa skupiająca wydawców publikujących książki z dużą czcionką. Pozycje z serii przystosowane są do potrzeb osób słabowidzących oraz seniorów. Inicjatywa dystrybutora książek OSDW Azymut skupia już kilkunastu wydawców, takich jak Wydawnictwo Kobiece, Czwarta Strona, Amber, HarperCollins Polska, Edipresse czy SQN. W lipcu do Wielkich Liter dołączyło Wydawnictwo Mando.

Wśród nowych książek w specjalnej edycji z powiększoną czcionką znajdą się m.in. nowe odsłony popularnej sagi rodu Petrycych (TeczkaPróba miłości oraz ostatnia część, czyli Imię wroga autorstwa Mirosławy Karety), bestsellerowa historia o Stanisławie Leszczyńskiej, czyli legendarnej „mateczce” (Położna z Auschwitz Magdy Knedler), czy przewrotny romans, którego akcja toczy się w malowniczych, sentymentalnych okolicznościach rodzinnego miasteczka (Mój chłopak i jego narzeczona Inki Jabłońskiej).

Wielkie Litery – nowości Wydawnictwa Mando (lipiec 2021)

W czerwcu w serii Wielkie Litery pojawiły się również nowe tytuły Czwartej Strony, m.in. trzymające w napięciu kryminały (Precedens Remigiusza Mroza oraz Żałobnica Roberta Małeckiego) czy wciągające powieści obyczajowe (A jednak Krzysztofa Galasa i Wszystkie nasze dni Natalii Sońskiej).

Wielkie Litery – nowości Wydawnictwa Czwarta Strona (czerwiec 2021)

Wielkie Litery to nie tylko seria książek. Inicjatywie towarzyszy kampania promująca czytelnictwo wśród seniorów, a w 2019 roku wspólnie z Instytutem Tyflologicznym Polskiego Związku Niewidomych Dział marketingu zorganizował internetowy cykl szkoleniowy dla bibliotek poświęcony aktywizacji osób słabowidzących i niewidomych. W szkoleniach wzięło udział ponad 450 bibliotekarzy z całej Polski. Program został ponownie dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszu Promocji Kultury i będzie kontynuowany jesienią tego roku.

Skip to content